Hotellit Tesalia
Vertaa 30 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 20 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Tesalia: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Tesalia

Nómada glamping

Casa de Balcones

HOTEL PARQUE LA CASONA

Bio Habitat Entre Montañas

Casablanca Hotel, RestoBar, Catering, Events & Tourism in Garzón

Los Nevados Ecolodge

Cabañas Monteleon- Pailcol Huila

Hostal El Bambú

Cabañas Compostela Gigante- Huila Realmente Confortables y Hermosas

Posada La Medina

Cabaña Punta Arena

La Bota del Gigante

Hotel Kahvé

La Perla Finca Hotel

Finca Ecoturistica Xtremly
Kohteeseen Tesalia tutustuminen
Tesalia tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Tesalia ja sen lähellä kuuluu:
- Magdalena-joki
- Mirador La Mano del Gigante
- El Quimbo -pato
- Puutalo
- Käärmevesiputous
- Giganten pääpuisto
- Jättiläisten lähde
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Tesalia?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Tesalia, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Syyskuu ja lokakuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Tesalia, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Huhtikuu ja maaliskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas syyskuu ja elokuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 24 °C ja öisin 14 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 508 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 14 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 683 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 237 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 24 °C ja 14 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 523 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Tesalia on 1951 cm.
Tesalia: Hotellitiedot
Majoitukset | 30 |
|---|---|
Halvin hinta | 20 € |
Korkein hinta | 375 € |
Suositut hotellit | Nómada glamping , Casa de Balcones , HOTEL PARQUE LA CASONA, Bio Habitat Entre Montañas, Casablanca Hotel, RestoBar, Catering, Events & Tourism in Garzón, Los Nevados Ecolodge, Cabañas Monteleon- Pailcol Huila, Hostal El Bambú, Cabañas Compostela Gigante- Huila Realmente Confortables y Hermosas, Posada La Medina, Cabaña Punta Arena, La Bota del Gigante, Hotel Kahvé, La Perla Finca Hotel, Finca Ecoturistica Xtremly |

