Hotellit Zweinig

Vertaa 424 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 76 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Zweinig: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Zweinig

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Zweinig
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Zweinig tutustuminen

Zweinig tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Zweinig ja sen lähellä kuuluu:

  • Altzellan luostari
  • Kriebsteinin linna
  • Mildensteinin linna
  • Meissenin posliinimuseo
  • Meissen-katedraali
  • Albrechtsburgin linna
  • Freudensteinin linna

Kun järjestät lomaa kohteeseen Zweinig, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Dresden (DRS). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Zweinig?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Zweinig, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Zweinig, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 8 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 177 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 183 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 24 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 241 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 208 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Zweinig on 809 cm.

Zweinig: Hotellitiedot

Majoitukset
424
Halvin hinta
76 €
Korkein hinta
135 €
Suositut hotellit
Dorint Parkhotel Meißen, Gasthaus zum Schwan, Hotel Alekto, Hotel und Café Am Markt Residenz, Hotel am Sonnenlandpark, Mercure Hotel Riesa Dresden Elbland, Hotel Goldener Löwe, Asunto Elben laaksossa, rugs Hotel am Schlosspark Lichtenwalde, Landgasthof Fischer, Romantik Hotel Burgkeller & Residenz Kerstinghaus, Hotel Knorre, Landhotel Gut Wildberg, DH Hotel Deutsches Haus Mittweida, Raststättenhotel Dresdner Tor Süd

Viimeksi varatut hotellit Zweinig
ebookersn tarkistamat arvostelut