Huoneistohotelli

Apartamentos Villa Florida

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Apartamentos Villa Florida valokuvagalleria

Puutarha
Ulkouima-allas, aurinkovarjoja, aurinkotuoleja
Superior-huoneisto, 2 makuuhuonetta | Olohuone | 21–tuumainen taulutelevisio, jossa satelliittikanavat
Puutarha
Moderni hotellin aula, jossa on vastaanottotiski, nahkaverhoiltuja istuimia, punainen sohva ja kuvioitu matto.

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesu
  • Ulkotilat
  • Huonepalvelu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Juan Ramón Soto Morales, 17, Antigua, Fuerteventura, 35610
  • Place, Fusten poukama
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Caleta de Fusten venesatama
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Place, La Guirran ranta
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Airport, Puerto del Rosario (FUE-Fuerteventura)
    ‪8 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto, 1 makuuhuone, terassi

  • 36 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 futon (74–100 cm leveä) TAI 2 yhden hengen sänkyä ja 1 futon (74–100 cm leveä)

Superior-huoneisto, 1 makuuhuone, terassi

  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 futon (74–100 cm leveä) TAI 2 yhden hengen sänkyä ja 1 futon (74–100 cm leveä)

Superior-huoneisto, 2 makuuhuonetta

  • 47 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 5 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä, 1 parisänky ja 1 futon (100–125 cm leveä)

Huone

  • 10 henkilöä

Huone

  • 10 henkilöä

Huone

  • 10 henkilöä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Apartamentos Villa Florida

Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, välipalabaari/deli ja lastenallas. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, pyykinpesutilat ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Jokaisessa huoneistossa on taulutelevisio, satelliittikanavat ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on parveke, huonepalvelu ja ylelliset vuodevaatteet. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Apartamentos Villa Florida tarjoaa 121 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Huoneessa on parveke tai terassi. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Tämän 3,5 tähden huoneistohotellin huoneissa on keittiö tai keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku. 21-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat. Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla viikottain.

Käytössäsi on ulkouima-allas ja lastenallas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Apartamentos Villa Florida sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Fusten poukama. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja välipalabaarin/delin. Tässä 3,5 tähden huoneistohotellissa on 121 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja parvekkeen/pation.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, parvekkeen tai pation ja olohuoneen
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Fusten poukama ja Caleta de Fusten venesatama
Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Apartamentos Villa Florida tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja lastenaltaan. Apartamentos Villa Florida tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan.

Tämä 3,5 tähden huoneistohotelli on savuton.

Huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Lastenallas

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Ruokailu

  • Huonepalvelu
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • 21–tuumainen taulutelevisio ja satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke/patio
  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Ilmainen pullovesi
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Siivouspalvelu kerran viikossa
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Tallelokero
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Tekemistä

  • Lastenallas
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Palosammutin

Yleistä

  • 121 majoitustilaa
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–23.00.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Apartamentos Villa Florida
Apartamentos Villa Florida Antigua
Apartamentos Villa Florida Apartment
Apartamentos Villa Florida Apartment Antigua
Apartamentos Florida Antigua
Apartamentos Florida Antigua
Apartamentos Villa Florida Antigua
Apartamentos Villa Florida Aparthotel
Apartamentos Villa Florida Aparthotel Antigua

Apartamentos Villa Florida – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 28 kautta 83 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 34 kautta 83 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 15 kautta 83 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 83 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 83 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Andrew

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja viestintä
Good location, friendly staff ,
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

nicholas

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja viestintä
Nice apartments, clean with all amenities. Pool good and staff very helpful and friendly. Would definitely return.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

James

Hyvää: Siisteys ja viestintä
Clean, functional room
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Janice

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja viestintä
The room smelt foisty!
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Robert

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
A lovely property and staff are very friendly, would definitely go again and good value for money.
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Angela

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Great staff

Clean apartment Very frienfly snd helpful reception staff
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Donna

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
The apartment was superb even though not the one we had stayed in June. Air conditioning great, pillows great. Pool chilly but lovely. Staff inc cleaners all lovely. The whole place was kept very clean. Nice having our own terrace and sun loungers. Would always do this here.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Stephen

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
I have stayed here before the staff are absolutely amazing ! Cleanliness of the entire property is amazing security of the property is great ! Literally zero noise which is excellent and maid cleaning staff changed towels & cleaned floors everyday also great value for money I will stay here again
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Amy

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Beautiful apartments and friendly staff
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Andreea Claudia

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Rooms were clean however need updating. No wifi in rooms
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Ber

Really lovely apartment. Very secure and quiet. Located very close to shops and restaurants. Would definitely stay there again.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Lucia

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
I was solo traveling and I felt very safe staying here.
Yöpyi 11 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Stuart

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Good Value

This is a good apartment complex, very clean and tidy and in a good location. It also offers a heated pool which is a good to have in the winter months
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

michael

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Great location and large apartment , just wish the pool opened earlier than 10am
Yöpyi 9 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Jake

Hyvää: Huoneen mukavuus ja viestintä
Huonoa: Siisteys
Had a nice week here, very good location close to bars shops and restaurants and staff was excellent. Apartment was a superior one so more modern but still few litle issues loose plugs and leaking air con unit. The cleaners came every other day but very basic quick clean of the loo make beds but not change bedding once. Also cockroaches on a night was a bit of a pain not the worst but could be better
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Samantha

Hyvää: Viestintä
Needed a bigger kitchen and more power points in the room, the freezer was very small and didn’t freeze the water I had put in it, the toilet lid needs fixing as it will not stay up, the television needs to be updated with channels as the only channel that would work was in German. need air conditioning in the apartment room. Staff were very friendly and nice and the pool area was good. other than that our stay was good
Yöpyi 8 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Karen

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Fantastic location with great, helpful reception staff although the barman could improve his customer service skills. Apartments were clean but maid service was not every day. Wi if only available in public spaces and not in the rooms which is a bit of a pain. Would definitely recommend for the price.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja viestintä

Un hombre con tantas aventuras

The staff were hospitable and friendly, which made the stay pleasant. However, the Wi-Fi was unreliable—I often had to leave my room just to check messages on my phone. Additionally, it would have been more comfortable if there were a fan in the main room, not just in the bedroom. Aside from these issues, everything else was satisfactory.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Michelle

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Great stay!

Great location, 5 min walk or less to lots of restaurants, bars, shops. Beach about 8 min walk. Pool on site good (a little cold) but design of building good built as a square so protects from the wind well. Staff very helpful, especially the Argentinian gentleman (sorry didn’t ask your name). Courtesy lockers for late departures and can pay to use the shower room if required (10 euros for half an hour). Washing machines also available for 4 euros if needed. There is a shop next door for essentials too. The on-site cafe bar is privately owned and food just average, you can get much better things very close by. He does do a happy hour though, listen for the bell at 3pm!
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

James

Huonoa: Palvelut/mukavuudet
We stayed here for 5 nights for a break for some winter sun. Initially the room seemed decent - double bed was just two single beds pushed together though. Requested a room upstairs when checking in but told they were fully booked so unable to accommodate. A couple of minor broken bits in the room (kitchen drawer, loose shower drain cover) but nothing that majorly affected our stay. Room was spacious and complex was conveniently located. The majority of people staying here are older so the place is very quiet. There is little atmosphere around the pool and the pool itself was very cold. We were told to keep the noise down by another guest because we were talking at normal volume walking past their apartment when coming home from an evening out. Our room must have been right by where the cleaners worked from as there was a lot of noise from trolleys going past from 8am onwards. All of the cleaning staff were really friendly and lovely. The room was cleaned on the third and fifth days; the bedding was never changed though. The pool bar was good but only open sporadically - this place is run independently from the hotel. The guy was hot and cold and seemed to have a pop at another guest, but was alright with us. We came across two cockroaches inside our apartment on the final day - we got rid of one ourselves and the cleaning staff took care of the second one.
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Amanda

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Stayed here the first time we visited the island when our twins were two they’ll be 33 this yr and we’ve been commin to the island ever since The complex bar used to be open all the time serving snacks but it’s now only open a few hrs and the barman seems miserable
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Catherine

Hyvää: Huoneen mukavuus ja viestintä

Sunny winter break

We booked a deluxe apartment, not sure what the difference is. The apartment was roomy, adequate kitchen for breakfasts and lunches no oven although microwave was a combi oven/microwave. Beds were comfy. Terrace/balcony was large with sunbeds, luckily we were in the sun most of the day. Bathroom had walkin shower with plenty of hot water although it did need some maintenance (grouting and sealant need replacing, mould on bottom of shower screen) Friendly helpful staff on reception. We didnt sit around pool so can't comment on that.
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Adam

Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Huonoa: Viestintä
Booking of 2 rooms, one ground floor one upper floor. In laws (in their 60’s and 70’s) took the ground floor for ease / mobility. Stay was fine until last day when upon checking out, the hotel tried to charge my in-laws for damage in the room. When we moved in we noticed there was damage but it was cosmetic ie minor holes in doors, cracks in walls etc quite typical of Spanish apartments so foolishly we never raised it with management. Apparently every room is turned around and fully repaired before every move in, with a 4 eyes check, and apparently this damage wasn’t there before. There was damage in both rooms so this cannot be true and they couldn’t show me any photos from previous inspections to evidence the damage was fresh but apparently, in their legal opinion, 2-4 of their employees both saying it is fresh makes it true yet 2-4 guests saying the opposite could not be true. I had to sign to say I disagree to with them trying to apply the charge. It left a disappointing end to an otherwise great holiday. Even more disappointing that upon check in the receptionist noted that she’d remembered me from a previous stay. I’ll definitely think twice before staying again and I’ll ensure I take photos of any room on arrival in case I have to defend a damage claim which was pre-existing. Makes me wonder how many other paying guests they attempt to bill for the same damage without repairing it and claiming it has been freshly created. Be careful and keep records.
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Noora

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Kaiken kaikkiaan oikein miellyttävä hotelli.

En keksi mitään huonoa sanottavaa kyseisestä hotellista. Sopi oikein hyvin kahden kaveruksen rentoutus lomalle. Allasalue oli iso ja aurinkotuoleja riitti kaikille. Sijainniltaan erittäin hyvä. Hyvä perustason hotelli.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

elias

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Mucho espacio,la tranquilidad y el silencio que es lo que buscaba,cerca de todo(tiendas, restaurantes,playa,etc..)en general muy bien
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025