Hotellit Kampung Lenjang

Vertaa 19 halpaa hotellia ja majoitusta

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Kampung Lenjang: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Lenjang

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Kampung Lenjang
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Kampung Lenjang tutustuminen

Kampung Lenjang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Lenjang ja sen lähellä kuuluu:

  • Islamilainen sivilisaatiopuisto
  • Kelulut Beach
  • Kenyir-järvi
  • Bukit Temiang
  • Tengku Tengah Zaharahin moskeija
  • Terengganun osavaltion museokompleksi
  • Paya Gelung

Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Lenjang, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Kuala Terengganu (TGG-Sultan Mahmood). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Lenjang?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Lenjang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Lenjang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 29 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 619 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 507 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 653 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1364 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Lenjang on 3144 cm.

Kampung Lenjang: Hotellitiedot

Majoitukset
19
Halvin hinta
Korkein hinta
Suositut hotellit
Che Beach House, OYO 89819 Raz Hotel Kelulut, OYO 91042 Kamal Guest House Marang, Super OYO 89640 Hotel Pelangi Marang, OYO 90908 Noor Arfa River Chalet, Multaqa Suite & Residence, OYO 90252 Penginapan Wahee, Hotel Seri Malaysia Marang, OYO 90132 Come Inn Premium, Ahlan Homestays, FWA guest house , Marang Village Resort & Spa, OYO 91139 Selesa Inn, OYO 90689 Chalet Kak Siti, Oyo 90631 Syahirah Hotel