Hotellit Ledinghem
Vertaa 2 066 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 58 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Ledinghem: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Ledinghem

B&B Hotel Boulogne Sur Mer Centre Les Ports

Novotel Thalassa Le Touquet Hotel

STELLA MARIS Village vacances

Hôtel Château Tilques

Hôtel Barrière Le Westminster Le Touquet

Hôtel Red Fox

Hotel Be Cottage

Cocoon Inn

Apartment on the Opal Coast, just a few minutes from the beach.

LE Faidherbe hotel

Hôtel du Parc

B&B HOTEL Boulogne-sur-Mer Saint-Martin

Evancy Boulogne-sur-Mer

Hôtel Restaurant La Matelote

B&B HOTEL Le Touquet
Kohteeseen Ledinghem tutustuminen
Ledinghem tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Ledinghem ja sen lähellä kuuluu:
- Capsin ja Opalin suon alueellinen luonnonpuisto
- Dennlys Parcin puisto
- Musée Bunker – La Coupolen museo
- Maison du Marais
- Agincourtin taistelukenttä
- Montreuil-sur-Merin linnoitus
- Château d'Hardelot’n linna
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Ledinghem?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Ledinghem, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Ledinghem, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin 4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 188 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 17 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 164 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 20 °C ja öisin 14 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 190 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 5 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 300 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Ledinghem on 843 cm.
Ledinghem: Hotellitiedot
Majoitukset | 2 066 |
|---|---|
Halvin hinta | 58 € |
Korkein hinta | 437 € |
Suositut hotellit | B&B Hotel Boulogne Sur Mer Centre Les Ports, Novotel Thalassa Le Touquet Hotel, STELLA MARIS Village vacances, Hôtel Château Tilques, Hôtel Barrière Le Westminster Le Touquet, Hôtel Red Fox, Hotel Be Cottage, Cocoon Inn, Apartment on the Opal Coast, just a few minutes from the beach., LE Faidherbe hotel, Hôtel du Parc, B&B HOTEL Boulogne-sur-Mer Saint-Martin, Evancy Boulogne-sur-Mer, Hôtel Restaurant La Matelote, B&B HOTEL Le Touquet |
