Hotellit Nyalindung
Vertaa 164 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 8 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Nyalindung: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Nyalindung

The Botanica Sanctuary Bogor

Pesona Alam Resort & Spa

Grand Aston Puncak Hotel & Resort

Sparks Odeon Sukabumi - Artotel Curated

Degung Hillside

Shine BnB

OYO 92997 Villa Hj Karnadi

Novus Giri Resort & Spa

OYO 1866 Amazon Homestay Syariah

Le Eminence Hotel Convention & Resort Ciloto - Puncak

The Village Resort Bogor

Puncak Pass Resort

Super OYO 90382 Hotel Sarah Sukabumi

Arra Lembah Pinus

Resort Prima Cisarua
Kohteeseen Nyalindung tutustuminen
Nyalindung tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Nyalindung ja sen lähellä kuuluu:
- Gunung Gede Pangrangon kansallispuisto
- Gede-vuori
- Castilla-vesipuisto
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Nyalindung?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Nyalindung, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Syyskuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Nyalindung, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Marraskuu ja huhtikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 27 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1260 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 28 °C päivisin ja 20 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 977 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 405 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 21 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1338 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Nyalindung on 3979 cm.
Nyalindung: Hotellitiedot
Majoitukset | 164 |
---|---|
Halvin hinta | 8 € |
Korkein hinta | 154 € |
Suositut hotellit | The Botanica Sanctuary Bogor, Pesona Alam Resort & Spa, Grand Aston Puncak Hotel & Resort, Sparks Odeon Sukabumi - Artotel Curated, Degung Hillside, Shine BnB, OYO 92997 Villa Hj Karnadi, Novus Giri Resort & Spa, OYO 1866 Amazon Homestay Syariah, Le Eminence Hotel Convention & Resort Ciloto - Puncak, The Village Resort Bogor, Puncak Pass Resort, Super OYO 90382 Hotel Sarah Sukabumi, Arra Lembah Pinus, Resort Prima Cisarua |