Hotellit Paulatuk

Vertaa 32 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 95 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Paulatuk: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Paulatuk

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Luoteisterritoriot
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Paulatuk?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Paulatuk, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Paulatuk, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Elokuu ja syyskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on -17 °C ja öisin -29 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 24 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 10 °C päivisin ja -17 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 42 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 13 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 140 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on -3 °C ja -26 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 45 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Paulatuk on 250 cm.

Paulatuk: Hotellitiedot

Majoitukset
32
Halvin hinta
95 €
Korkein hinta
282 €
Suositut hotellit
Chateau Nova Yellowknife, Nova Inn Yellowknife, The Explorer Hotel Yellowknife, Quality Inn & Suites Yellowknife, Super 8 by Wyndham Yellowknife, YK Aurora B&B , Jenny's Guest House, 3 bedroom, 2 bathroom across from Walmart, 5 minutes to the airport & hospital., Capital Suites Yellowknife, Stanton Suites Hotel Yellowknife, Cozy Northern lights retreat in Niven Lake w/ stunning lake views, 1Bed Cozy Retreat & Spacious Lounge, Northern Solace, 2 bedrooms, 2 bathrooms, kitchen, living room, Airport pick up, Inuvik Capital Suites, Aurora Deluxe Vacation Guest House