Hotellit Pennewitz
Vertaa 897 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 74 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Pennewitz: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Pennewitz

Best Western Hotel Erfurt-Apfelstaedt

Hotelpark Stadtbrauerei

City Hotel am CCS

AHORN Panorama Hotel Oberhof

ACHAT Hotel Suhl

Hotel Adler

Werrapark Hotel Heubacher Höhe

Berg & Spa Hotel Gabelbach

Waldhotel Berghof

Konsum Berghotel Oberhof

Ferien Residenz Thüringer Wald

Hotel Zum Gruendle

Landhotel Kains Hof

Werrapark Hotel Frankenblick

Grand Hotel Suhl
Kohteeseen Pennewitz tutustuminen
Pennewitz tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Pennewitz ja sen lähellä kuuluu:
- Thüringenin metsän luonnonpuisto
- Thüringenin metsä
- Friedrich-Fröbel-museo
- Zella-Mehlisin meriakvaario
- Bachin koti
- Feengrotten (luola)
- H2Oberhof Wellnessbadin kylpylä
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Pennewitz, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Erfurt (ERF). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Pennewitz?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Pennewitz, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Pennewitz, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 6 °C ja öisin -4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 173 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 19 °C päivisin ja 3 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 232 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 20 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 259 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 11 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 204 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Pennewitz on 867 cm.
Pennewitz: Hotellitiedot
Majoitukset | 897 |
---|---|
Halvin hinta | 74 € |
Korkein hinta | 136 € |
Suositut hotellit | Best Western Hotel Erfurt-Apfelstaedt, Hotelpark Stadtbrauerei, City Hotel am CCS, AHORN Panorama Hotel Oberhof, ACHAT Hotel Suhl, Hotel Adler, Werrapark Hotel Heubacher Höhe, Berg & Spa Hotel Gabelbach, Waldhotel Berghof, Konsum Berghotel Oberhof, Ferien Residenz Thüringer Wald, Hotel Zum Gruendle, Landhotel Kains Hof, Werrapark Hotel Frankenblick, Grand Hotel Suhl |