Hotellit Sangjwa
Vertaa 156 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Sangjwa: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Sangjwa

Lahan Hotel Jeonju

Shilla Stay Jeonju Hanok Village

The May Hotel

Gloucesterhotel Jeonju

Best Western Plus Jeonju Hotel

LABE Hotel

Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel

The Classic by Hotelone

ibis Styles Ambassador Jeonju City Centre

Sarangroo

Jeonju Tourist Hotel Kkotsim

Jeonju Lime Hotel

H Avenue Hotel Deokjingu

Hotel Azit - Sinsigaji

Its HOTEL
Kohteeseen Sangjwa tutustuminen
Sangjwa tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Sangjwa ja sen lähellä kuuluu:
- Maisanin maakunnan puisto
- Mai-vuori
- Imsilin juustojen kylä
- Jeonju Hanok Village
- Jeonju Hanok Saehwa-gwan -keskus
- Jeondongin katolinen kirkko
- Gyeonggijeonin pyhäkkö
Kun järjestät lomaa kohteeseen Sangjwa, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Gunsan (KUV). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Sangjwa?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Sangjwa, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Sangjwa, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -5 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 140 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 26 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 354 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 16 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 735 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 171 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Sangjwa on 1401 cm.
Sangjwa: Hotellitiedot
Majoitukset | 156 |
|---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 86 € |
Suositut hotellit | Lahan Hotel Jeonju, Shilla Stay Jeonju Hanok Village, The May Hotel, Gloucesterhotel Jeonju , Best Western Plus Jeonju Hotel, LABE Hotel, Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel, The Classic by Hotelone, ibis Styles Ambassador Jeonju City Centre, Sarangroo, Jeonju Tourist Hotel Kkotsim, Jeonju Lime Hotel, H Avenue Hotel Deokjingu, Hotel Azit - Sinsigaji, Its HOTEL |
Lähialueen hotellit
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- H4 Hotel Berlin Alexanderplatz
- Hotellit München ja lähialueet
- Hotellit Evia
- Vantaa kohteen Hotellit huonepalvelulla
- Ra’s al-Khaima kohteen Vesipuistohotellit
- Hotellit Isle of Skye
- Vikingen Infinity Resort & Spa - All Inclusive
- Katajanokka kohteen Hotellit ilmaisella aamiaisella
- Atlantica Ocean Beach Resort
- Orlandon kansainvälinen lentoasema – lähellä sijaitsevat hotellit
- Tartto kohteen Lemmikkiystävälliset hotellit
- Länsiterminaali – lähellä sijaitsevat hotellit

