Hotellit Džbánov
Vertaa 56 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 56 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Džbánov: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Džbánov

Hotel Euro

Hotel Zlatá Hvězda

Penzion U Zvonu

Antik Hotel Sofia Litomysl

Pension Skylark

OREA Resort Devět Skal Vysočina

Aplaus

Fontana

Lydiavi Apartments

Vysocina Design Apartments

Penzion Tlustá kachna

Justyna

Judia

Penzion a restaurace Blatenský dvůr
Kohteeseen Džbánov tutustuminen
Džbánov tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Džbánov ja sen lähellä kuuluu:
- Bedřich Smetanan synnyinpaikka
- Litomyslin linna
- Albert Chrudim Hypermarket
- Portmoneum
- Ski Areál Dlouhoňovice
Kun järjestät lomaa kohteeseen Džbánov, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Pardubice (PED). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Džbánov?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Džbánov, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Džbánov, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 7 °C ja öisin -5 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 150 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 3 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 225 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 265 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 173 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Džbánov on 813 cm.
Džbánov: Hotellitiedot
Majoitukset | 56 |
---|---|
Halvin hinta | 56 € |
Korkein hinta | 287 € |
Suositut hotellit | Hotel Euro, Hotel Zlatá Hvězda, Penzion U Zvonu, Antik Hotel Sofia Litomysl, Pension Skylark, OREA Resort Devět Skal Vysočina, Aplaus, Fontana, Lydiavi Apartments, Vysocina Design Apartments, Penzion Tlustá kachna , Justyna, Judia, Penzion a restaurace Blatenský dvůr, Hotel Podlesí |