Hotellit Abu Tisht
Vertaa 340 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Abu Tisht: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Abu Tisht

Sonesta St George Hotel Luxor

Steigenberger Nile Palace

Jolie Ville Hotel & Spa Kings Island Luxor

Steigenberger Resort Achti

Hilton Luxor Resort & Spa

Iberotel Luxor

Sofitel Winter Palace Luxor

Pavillon Winter Luxor

Nefertiti

Bedouin lodge luxor

Pyramisa Hotel Luxor

Djorff Palace

Lotus Luxor Hotel

Susanna

Aracan Eatabe Luxor Hotel
Kohteeseen Abu Tisht tutustuminen
Abu Tisht tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Abu Tisht ja sen lähellä kuuluu:
- Niili
- Abydos (historiallinen alue)
- Kom El Sultanin arkeologinen alue
- Shunet El Zebibin linnoitus
- Ahmosen pyramidi
- Umm El Qa'abin hautausmaa
Kun järjestät lomaa kohteeseen Abu Tisht, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Sohag (HMB-Sohag Intl.). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Abu Tisht?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Abu Tisht, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Abu Tisht, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Joulukuu ja maaliskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas kesäkuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 29 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 2 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 41 °C päivisin ja 19 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 0 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 41 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 0 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 35 °C ja 11 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 2 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Abu Tisht on 4 cm.
Abu Tisht: Hotellitiedot
Majoitukset | 340 |
---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 213 € |
Suositut hotellit | Sonesta St George Hotel Luxor, Steigenberger Nile Palace, Jolie Ville Hotel & Spa Kings Island Luxor, Steigenberger Resort Achti, Hilton Luxor Resort & Spa, Iberotel Luxor, Sofitel Winter Palace Luxor, Pavillon Winter Luxor, Nefertiti, Bedouin lodge luxor , Pyramisa Hotel Luxor, Djorff Palace, Lotus Luxor Hotel, Susanna, Aracan Eatabe Luxor Hotel |