Hotellit Bengkak
Vertaa 268 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 4 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Bengkak: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Bengkak

Sumberkima Hill Private Villa Retreat

Kokoon Hotel Banyuwangi

Mimpi Resort Menjangan

Dialoog Banyuwangi

Puri Made 2 Homestay

Menjangan Dynasty Resort

Ayudia Homestay

NusaBay Menjangan by WHM

Super OYO 1579 Kate'el Inn

The Menjangan by LifestyleRetreats

Plataran Menjangan Resort and Spa

Simplicity by Snooze

Ketapang Indah Hotel

Hotel Mahkota Plengkung

Arjuna Homestay
Kohteeseen Bengkak tutustuminen
Bengkak tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Bengkak ja sen lähellä kuuluu:
- Ketapangin lauttasatama
- Ijenin kraatteri
- West Balin kansallispuisto
- Gilimanukin satama
- Baluranin kansallispuisto
- Banyuwedangin kuuma lähde
- Pemuteran Bay
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Bengkak, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Banyuwangi (BWX-Blimbingsari). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Bengkak?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Bengkak, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Marraskuu ja lokakuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Bengkak, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä elokuu ja syyskuu. Tammikuu ja helmikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja syyskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 29 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 975 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 29 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 322 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 161 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 574 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Bengkak on 2032 cm.
Bengkak: Hotellitiedot
Majoitukset | 268 |
---|---|
Halvin hinta | 4 € |
Korkein hinta | 177 € |
Suositut hotellit | Sumberkima Hill Private Villa Retreat, Kokoon Hotel Banyuwangi, Mimpi Resort Menjangan, Dialoog Banyuwangi, Puri Made 2 Homestay, Menjangan Dynasty Resort, Ayudia Homestay, NusaBay Menjangan by WHM, Super OYO 1579 Kate'el Inn, The Menjangan by LifestyleRetreats, Plataran Menjangan Resort and Spa, Simplicity by Snooze, Ketapang Indah Hotel, Hotel Mahkota Plengkung, Arjuna Homestay |