Hotellit Kampung Simpor Kechil
Vertaa 1 059 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 24 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Simpor Kechil: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Simpor Kechil

JEN Penang Georgetown by Shangri-La

Shangri-La Rasa Sayang, Penang

The Granite Luxury Hotel Penang

Shangri-La Golden Sands, Penang

lyf Georgetown Penang

The Prestige Hotel Penang

NIO Hotel

DoubleTree Resort by Hilton Hotel Penang

Crowne Plaza Penang Straits City by IHG

Eastern And Oriental Hotel

Citadines Connect Georgetown Penang

Ascott Gurney Penang

Courtyard by Marriott Penang

Gurney Bay Hotel, A PARKROYAL PARTNER HOTEL

Holiday Inn & Suites Penang Prai by IHG
Kohteeseen Kampung Simpor Kechil tutustuminen
Kampung Simpor Kechil tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Simpor Kechil ja sen lähellä kuuluu:
- Penangin golfkeskus
- Bujangin laakson arkeologinen museo
- Straits Quayn ostoskeskus
- Batu Ferringhin ranta
- Tanjung Bungahin ranta
- Gurney Drive (rantakatu)
- Gurney Plaza (aukio)
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Kampung Simpor Kechil, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Penang (PEN-Penangin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Simpor Kechil?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Simpor Kechil, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Simpor Kechil, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 395 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 667 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 671 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 868 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Simpor Kechil on 2602 cm.
Kampung Simpor Kechil: Hotellitiedot
Majoitukset | 1 059 |
|---|---|
Halvin hinta | 24 € |
Korkein hinta | 312 € |
Suositut hotellit | JEN Penang Georgetown by Shangri-La, Shangri-La Rasa Sayang, Penang, The Granite Luxury Hotel Penang, Shangri-La Golden Sands, Penang, lyf Georgetown Penang, The Prestige Hotel Penang, NIO Hotel, DoubleTree Resort by Hilton Hotel Penang, Crowne Plaza Penang Straits City by IHG, Eastern And Oriental Hotel, Citadines Connect Georgetown Penang, Ascott Gurney Penang, Courtyard by Marriott Penang, Gurney Bay Hotel, A PARKROYAL PARTNER HOTEL, Holiday Inn & Suites Penang Prai by IHG |
Viimeksi varatut hotellit Kampung Simpor Kechilebookersn tarkistamat arvostelut

Shangri-La Golden Sands, Penang
"Siistiä, ystävällinen henkilökunta ja kaunis paikka."

Shangri-La Rasa Sayang, Penang
"Ystävällinen henkilökunta."
