Hotellit Kampung Sungai Korok
Vertaa 76 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 13 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Sungai Korok: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Sungai Korok

Royale Signature Hotel

The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah

The Leverage Business Hotel Mergong

Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar

StarCity Hotel Alor Setar

Hotel O Pendang Lake Formerly D Jiwa

Hotel Seri Malaysia Alor Setar

Frazel Heritage Hotel

Grand Alora Hotel

Fuller Hotel

AST Hotel

Al Funduq Motel 1

Big Orange Hotel Jitra

SUPER 8 HOTEL ALOR SETAR

The Jerai Hotel Alor Star
Kohteeseen Kampung Sungai Korok tutustuminen
Kampung Sungai Korok tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Sungai Korok ja sen lähellä kuuluu:
- Darul Aman Stadium (stadion)
- Alor Setar -torni
- Alor Starin torni
- Aman Central -ostoskeskus
- Balai Besar
- Pekan Rabun kompleksi
- Padang
Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Sungai Korok, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Alor Setar (AOR-Sultan Abdul Halim). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Sungai Korok?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Sungai Korok, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Sungai Korok, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 33 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 291 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 672 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 729 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 788 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Sungai Korok on 2479 cm.
Kampung Sungai Korok: Hotellitiedot
Majoitukset | 76 |
|---|---|
Halvin hinta | 13 € |
Korkein hinta | 76 € |
Suositut hotellit | Royale Signature Hotel, The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah, The Leverage Business Hotel Mergong, Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar, StarCity Hotel Alor Setar, Hotel O Pendang Lake Formerly D Jiwa, Hotel Seri Malaysia Alor Setar, Frazel Heritage Hotel, Grand Alora Hotel, Fuller Hotel, AST Hotel, Al Funduq Motel 1, Big Orange Hotel Jitra, SUPER 8 HOTEL ALOR SETAR, The Jerai Hotel Alor Star |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Haapsalu kohteen Kylpylähotellit
- Karavaanialueet Björköby
- Hotellit Réthymno
- Huvilat Agía Nápa
- Kalajoki kohteen Kylpylähotellit
- Lapua kohteen Lemmikkiystävälliset hotellit
- Tuusula – 3 tähden hotellit
- Lomamökit Napapiiri
- Hotellit Iso-Britannia
- Kittilä – lähellä sijaitsevat hotellit
- Akra Antalya
- Hotellit Pohjois-Suomi
- Aamiaismajoitukset Ahvenanmaan saaristo
