Hotellit Panggil
Vertaa 163 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Panggil: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Panggil

Shilla Stay Jeonju Hanok Village

Lahan Hotel Jeonju

Gloucesterhotel Jeonju

Best Western Plus Jeonju Hotel

Its HOTEL

The May Hotel

Maison de On U Jeonju Hanok Village

Hound Hotel Jeonju Deokjin

Jeonju Hotel Davin

Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel

Hotel K

HotelHound Jeonju Junghwasan

The Classic by Hotelone

The Mumum

Jeonju Tourist Hotel Kkotsim
Kohteeseen Panggil tutustuminen
Panggil tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Panggil ja sen lähellä kuuluu:
- Jeondongin katolinen kirkko
- Pungnammunin portti
- Jeonju Hanok Village
- Imsilin juustojen kylä
- Jeonju Hanok Saehwa-gwan -keskus
- Jeollabuk-don lääninhallitus
- Jeonjun kaupungintalo
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Panggil?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Panggil, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Panggil, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -5 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 140 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 26 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 354 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 16 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 735 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 171 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Panggil on 1401 cm.
Panggil: Hotellitiedot
Majoitukset | 163 |
|---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 86 € |
Suositut hotellit | Shilla Stay Jeonju Hanok Village, Lahan Hotel Jeonju, Gloucesterhotel Jeonju , Best Western Plus Jeonju Hotel, Its HOTEL, The May Hotel, Maison de On U Jeonju Hanok Village, Hound Hotel Jeonju Deokjin, Jeonju Hotel Davin, Jeonju Wangyijimil Hanok Hotel, Hotel K, HotelHound Jeonju Junghwasan , The Classic by Hotelone, The Mumum, Jeonju Tourist Hotel Kkotsim |
