Hotellit Pikka-ri
Vertaa 88 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 26 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Pikka-ri: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Pikka-ri

LOTTE CITY HOTEL DAEJEON

Toyoko Inn Daejeon Government Complex

Hotel Stendhal

Aank Air Hotel Daejeon Station

Hotel March

Hotel Onoma Daejeon, Autograph Collection

Mitasuya Ryokan Hotel by Anook Gongju

Hotel Interciti

Daedunsan Hotel

Time Terminal Hotel Daejeon 2nd by Aank

Lotte Buyeo Resort

The City Hotel

Aank Hotel and Spa Daejeon Yuseong

Aank Hotel Daejeon Yuseongonsen 2nd
Kohteeseen Pikka-ri tutustuminen
Pikka-ri tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Pikka-ri ja sen lähellä kuuluu:
- Topjeongho Watersiden ekologinen puisto
- Daedunsan-vuori
- Nonsan Sunshine Landin teemapuisto
- Donghaksa
- Gyeryongsanin kansallispuisto
- Daejeon O-World -teemapuisto
- Yuseongin kuumat lähteet
Kun järjestät lomaa kohteeseen Pikka-ri, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Cheongju (CJJ-Cheongjun kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Pikka-ri?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Pikka-ri, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Pikka-ri, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin -4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 113 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 28 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 324 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 17 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 778 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 20 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 155 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Pikka-ri on 1370 cm.
Pikka-ri: Hotellitiedot
Majoitukset | 88 |
|---|---|
Halvin hinta | 26 € |
Korkein hinta | 166 € |
Suositut hotellit | LOTTE CITY HOTEL DAEJEON, Toyoko Inn Daejeon Government Complex, Hotel Stendhal, Aank Air Hotel Daejeon Station, Hotel March, Hotel Onoma Daejeon, Autograph Collection, Mitasuya Ryokan Hotel by Anook Gongju , Hotel Interciti, Daedunsan Hotel, Time Terminal Hotel Daejeon 2nd by Aank, Lotte Buyeo Resort, The City Hotel, Aank Hotel and Spa Daejeon Yuseong, Aank Hotel Daejeon Yuseongonsen 2nd, The Shourin in Daejeon |


