Hotellit Réhon
Vertaa 659 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 75 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Réhon: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Réhon

City Hotel

Le Royal Hotels & Resorts

Kazakiwi

Van der Valk Hotel Luxembourg - Arlon

Melia Luxembourg

Park Inn by Radisson Luxembourg City

Residhome Luxembourg Esch Belval

Hotel Parc Belle-Vue

Novotel Luxembourg Centre

Sofitel Luxembourg Le Grand Ducal

Hotel Parc Plaza

ibis Styles Luxembourg Centre Gare

Parc Belair

ibis budget Luxembourg sud

INNSiDE by Meliá Luxembourg
Kohteeseen Réhon tutustuminen
Réhon tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Réhon ja sen lähellä kuuluu:
- Longwyn keramiikka- ja emalityöt
- Parc Industriel et Ferroviaire du Fond-de-Gras
- Musée Ouvrage Fermont
- Cactus Barcharage -ostoskeskus
- Belval Plaza -ostoskeskus
- Rockhal
- Belvalin masuunit
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Réhon, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Findelin kansainvälinen lentokenttä (LUX). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Réhon?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Réhon, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Réhon, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja tammikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja syyskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 10 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 249 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 221 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 217 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 294 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Réhon on 981 cm.
Réhon: Hotellitiedot
Majoitukset | 659 |
---|---|
Halvin hinta | 75 € |
Korkein hinta | 247 € |
Suositut hotellit | City Hotel, Le Royal Hotels & Resorts, Kazakiwi, Van der Valk Hotel Luxembourg - Arlon, Melia Luxembourg, Park Inn by Radisson Luxembourg City, Residhome Luxembourg Esch Belval, Hotel Parc Belle-Vue, Novotel Luxembourg Centre, Sofitel Luxembourg Le Grand Ducal, Hotel Parc Plaza, ibis Styles Luxembourg Centre Gare, Parc Belair, ibis budget Luxembourg sud, INNSiDE by Meliá Luxembourg |
Viimeksi varatut hotellit Réhonebookersn tarkistamat arvostelut
