Hotellit Tiong

Vertaa 64 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 13 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Tiong: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Tiong

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Tiong
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteen Tiong hotellit

Tiong on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sinulle sopivia vaihtoehtoja.

  • 35 hotellia kohteessa Kundasang

Kohteeseen Tiong tutustuminen

Tiong tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Tiong ja sen lähellä kuuluu:

  • Mount Kinabalun puiston sisäänkäynti
  • Kinabalu
  • Poring Hot Spring
  • Kundasangin sotamuistomerkki
  • Sosodikonin kukkula Kundasang
  • Desa Cattlen maitotila
  • Maragang-kukkula

Kun järjestät lomaa kohteeseen Tiong, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Kota Kinabalu (BKI-Kota Kinabalun kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Tiong?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Tiong, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Kesäkuu ja toukokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Tiong, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Toukokuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 27 °C ja öisin 18 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 987 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 28 °C päivisin ja 20 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 1444 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 19 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1346 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 27 °C ja 19 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1401 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Tiong on 5179 cm.

Tiong: Hotellitiedot

Majoitukset
64
Halvin hinta
13 €
Korkein hinta
33 €
Suositut hotellit
Crystal Hill R, Mile 36 Lodge, Sutera Sanctuary Lodges at Kinabalu Park, Super OYO 89300 Zen Garden Resort, Ayana Holiday Resort, J Residence, Kinabalu Pine Resorts, Ceaser's Place, Lodge 37, The Pampines Villa, Nabalu Kundasang Lodge, OYO 89969 Mount Hill Villa Kundasang, OYO Home 90339 Sosodikon Inap Desa, OYO Home 90285 Pogimpaan Homestay, Kupi-Kupi & Stay

Viimeksi varatut hotellit Tiong
ebookersn tarkistamat arvostelut