Tässä savuttomassa motellissa on satama, ravintola ja baari/aulabaari. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on itsepalvelupysäköinti, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja piknikalue.
The Port Hotel & Marina tarjoaa 24 huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on ilmastointi. Huoneessa on patio. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat puhelin sekä ilmaiset paikallispuhelut (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
The Port Hotel & Marina on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Crystal River National Wildlife Refuge. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja venesatama.
Ilmainen Wi-Fi
Jos haluat hemmotella makuhermojasi ja nauttia samalla rantamiljööstä, ota suunnaksesi perheravintola Waterfront Social
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa
Majoituspaikan alueella on tarjolla kajakkimelontamahdollisuus ja moottoriveneilymahdollisuus
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja avuliaasta henkilökunnasta
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Plantation Inn and Golf Resort ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Three Sisters Springs
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
The Port Hotel & Marina tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sataman. Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
The Port Hotel & Marina tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös piknikalueen ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.
Tämä motelli on savuton.
Waterfront Social - Tämä rannalla sijaitseva perheravintola tarjoaa lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Lasten ruokalista on saatavilla. Auki joka päivä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti (USD 10 per per päivä)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Baari/aulabaari
Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
Ravintola
Paikan päällä olevat ravintolat
Waterfront Social
Tekemistä
Kajakkimelonta
Kalastus
Moottoriveneily
Snorklaus
Veneretkiä
Perheystävällinen
Mikroaaltouuni huoneessa
Minijääkaappi
Mukavuudet
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Piknikalue
Veden äärellä
Venesatama
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
2 kerrosta
2 rakennusta
Perinteinen arkkitehtuuri
Rakennettu: 1942
Tupakointi ei sallittu
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
21–tuumainen televisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Mikroaaltouuni
Minijääkaappi
Muuta
Ilmaiset paikallispuhelut
Ilmastointi
Puhelin
Sisäänp ääsy ulkoisten käytävien kautta
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.30 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikit: 20 USD per lemmikki per yö
Korkeintaan 2 lemmikkiä
Vain tietyissä huoneissa
Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 16 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Omatoiminen pysäköinti: 10 USD per päivä
Lemmikit: 20 USD per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–22.00. Klo 20.30 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Korkeintaan 16 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Asiakkaat voivat kokea läheiseltä työmaalta kantautuvaa meluhäiriötä.
Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin. Voit pyytää tällaisen huoneen ottamalla majoituspaikkaan suoraan yhteyttä soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Port Crystal River
Port Hotel
Port Hotel Crystal River
The Port Hotel Marina
The Port Hotel Marina
The Port Hotel & Marina Motel
The Port Hotel & Marina Crystal River
The Port Hotel & Marina Motel Crystal River
The Port Hotel & Marina – arvostelut
Arvostelut
7,8
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 387 kautta 1000 arvostelua
10–Loistava
387
Arvosana 8 - Hyvä. 318 kautta 1000 arvostelua
8–Hyvä
318
Arvosana 6 - OK. 153 kautta 1000 arvostelua
6–OK
153
Arvosana 4 - Huono. 81 kautta 1000 arvostelua
4–Huono
81
Arvosana 2 - Hirveä. 61 kautta 1000 arvostelua
2–Hirveä
61
7,8/10
Siisteys
8,6/10
Henkilökunta ja palvelu
7,0/10
Palvelut/mukavuudet
6,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Arne
30.5.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great Hotel, view on the Bay.....and Elvis stayed here....Cant go wrong......nice place!!!!
Arne
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Terrie
26.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location
Terrie
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Sarah
2.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Love this place every time we stay.
Sarah
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Alexis
11.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing view from the room and staff was great .
Alexis
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Shelbi
18.3.2026
Great view from the room and a restaurant next door!
Shelbi
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Amanda
31.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent location, great value, sweet staff, nice restaurant attached.
Amanda
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Annette
19.2.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Friendly staff, amazing views and fun things to do on site.
Annette
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Ryan
16.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Wonderful stay!
Ryan
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Lindsey
4.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great room beautiful view, loved everything about it! The tiki bar and restaurant were a perfect place to wind down after a day spent out on the bay and at the springs!!
Lindsey
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Chelsea
17.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Free parking on site, staff was friendly, rooms were very clean just outdated. Love the marina, tiki bar and restaurant on the property! Located close to shops and restaurants.
Chelsea
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Kara
25.2.2026
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
This hotel has the best view in Crystal River.
Kara
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jaide
28.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Such a great hotel! The best location, the best staff, and manatees right out our window!!
Jaide
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Melissa
19.2.2026
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Very comfortable bed and beautiful view.
Melissa
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Mark
23.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely hotel, excellent value.
Mark
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Teresa
22.2.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Older property but good service, nice room, fantastic view. Restaurant on property.
Teresa
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Peter
27.10.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Beautiful location, friendly staff, great restaurant!
Peter
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Donald
12.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great stay
Donald
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Robert
8.3.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent Stay for a Sodium fishing tournament weekend. What a cozy hotel! Excellent!
Robert
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
eddie
20.2.2026
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
The view was impeccable!
eddie
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Heather J.
19.5.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice two level unit right by the water. Comfortable, clean, spacious, and a convenient location. Our only issue was the patio slide door wouldn't lock and we couldn't get the TV to change channels. Other than that - it was quiet and a great stay.
Heather J.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Melanie
11.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great place
Melanie
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Dan
24.2.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Excellent location and facilities. On site restaurant was very good. Great views from our room. Even though we arrived after hours, hotel staff made arrangements for us to access our room and complete "check in" the morning.
Dan
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Mark
24.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The restaurant was nice food was good even though it closed early but that’s ok the tv situation needs to be addressed to reset it in the middle of the night because office is closed but the view in the morning it stunning wake up 15 min early and watch the manatees wake up
Mark
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Theresa
9.2.2026
Hyvää: Siisteys
This hotel is a gem! All of the staff were super nice, friendly, and helpful and our view from our room was magical! I can’t wait to go back!!
Theresa
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Rodney
26.4.2026
Hyvää: Siisteys
it’s an old motel but clean , good view from our room and the back porch area was nice to sit on after the sun was at sunset .. The noseums were bad at sunset but if you spray down with bug spray , not as bad .. the restaurant on property was very good. It was all good for a two night stay .. the breakfast wasn’t much but provided coffee..