Hotellit Kurang
Vertaa 941 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 46 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kurang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kurang

Toyoko Inn Busan Haeundae No.2

Paradise Hotel Busan

Lotte Hotel Busan

Signiel Busan

Grand Josun Busan

Shilla Stay Busan Haeundae

Toyoko Inn Busan Station No.1

Lavalse Hotel

Toyoko Inn Busan Jungang Station

L7 HAEUNDAE by LOTTE HOTELS

Haeundae Seacloud Hotel Residence

NewCZ Haeundae Residence

Avani Central Busan

Kolon Seacloud Hotel

Lavide Atlan Hotel 2
Kohteeseen Kurang tutustuminen
Kurang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kurang ja sen lähellä kuuluu:
- Gwangallin ranta
- Lotten tavaratalon Busanin pääkonttori
- Gimhaen Lotte-vesipuisto
- Ostoskeskus Lotte Premium Outlet
- Busanin uusi satama
- Samnakin ekopuisto
- Dadaepon ranta
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Kurang, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Busan (PUS-Gimhae). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kurang?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kurang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kurang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja syyskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 13 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 177 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 24 °C päivisin ja 9 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 440 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 19 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 739 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 21 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 198 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kurang on 1554 cm.
Kurang: Hotellitiedot
Majoitukset | 941 |
|---|---|
Halvin hinta | 46 € |
Korkein hinta | 369 € |
Suositut hotellit | Toyoko Inn Busan Haeundae No.2, Paradise Hotel Busan, Lotte Hotel Busan, Signiel Busan, Grand Josun Busan, Shilla Stay Busan Haeundae, Toyoko Inn Busan Station No.1, Lavalse Hotel, Toyoko Inn Busan Jungang Station, L7 HAEUNDAE by LOTTE HOTELS, Haeundae Seacloud Hotel Residence, NewCZ Haeundae Residence, Avani Central Busan, Kolon Seacloud Hotel, Lavide Atlan Hotel 2 |
Viimeksi varatut hotellit Kurangebookersn tarkistamat arvostelut

Paradise Hotel Busan
"love it"

Lotte Hotel Busan
"En pidä suihkuverhoista. Muuten loistava."
