Hotellit Kurang
Vertaa 837 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 39 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kurang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kurang

Lotte Hotel Busan

Toyoko Inn Busan Haeundae No.2

Asti Hotel Busan Station

Signiel Busan

Shilla Stay Busan Haeundae

Grand Josun Busan

Paradise Hotel Busan

Toyoko Inn Busan Station No.1

L7 HAEUNDAE by LOTTE

NEWCZ HAEUNDAE RESIDENCE

Best Louis Hamilton Hotel Haeundae

Urbanstay Seomyeon

Busan Yeongmu Parade Hotel Haeundae Beach

Haeundae Seacloud Hotel Residence

Busan Tourist Hotel
Kohteeseen Kurang tutustuminen
Kurang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kurang ja sen lähellä kuuluu:
- Gwangallin ranta
- Gimhaen Lotte-vesipuisto
- Ostoskeskus Lotte Premium Outlet
- Busanin uusi satama
- Samnakin ekopuisto
- Dadaepon ranta
- Dadaepon suihkulähde
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Kurang, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Busan (PUS-Gimhae). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kurang?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kurang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kurang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja syyskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 13 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 177 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 24 °C päivisin ja 9 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 440 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 19 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 739 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 21 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 198 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kurang on 1554 cm.
Kurang: Hotellitiedot
Majoitukset | 837 |
---|---|
Halvin hinta | 39 € |
Korkein hinta | 241 € |
Suositut hotellit | Lotte Hotel Busan, Toyoko Inn Busan Haeundae No.2, Asti Hotel Busan Station, Signiel Busan, Shilla Stay Busan Haeundae, Grand Josun Busan, Paradise Hotel Busan, Toyoko Inn Busan Station No.1, L7 HAEUNDAE by LOTTE, NEWCZ HAEUNDAE RESIDENCE, Best Louis Hamilton Hotel Haeundae, Urbanstay Seomyeon, Busan Yeongmu Parade Hotel Haeundae Beach, Haeundae Seacloud Hotel Residence, Busan Tourist Hotel |
Viimeksi varatut hotellit Kurangebookersn tarkistamat arvostelut
