Hotellit Bagenz

Vertaa 806 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 57 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivämäärä
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Bagenz: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Bagenz

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Bagenz
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Bagenz tutustuminen

Bagenz tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Bagenz ja sen lähellä kuuluu:

  • Branitzer Park
  • Blechen-Carrén ostoskeskus
  • Staatstheater Cottbus
  • Altmarkt
  • Cottbusin Stadthalle
  • Lusatianin järviseutu
  • Brandenburgische Technische Universität Cottbus-Senftenberg

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Bagenz?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Bagenz, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Bagenz, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 130 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 24 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 161 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 213 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 154 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Bagenz on 658 cm.

Bagenz: Hotellitiedot

Majoitukset
806
Halvin hinta
57 €
Korkein hinta
335 €
Suositut hotellit
Kur- & Wellness Haus Spree Balance, DORMERO Hotel Hoyerswerda, Radisson Blu Hotel, Cottbus, Sorat Hotel Cottbus, Ferienhaus am Partwitzer See, Elsterheide, Best Western Plus Parkhotel & Spa Cottbus, Garner Hotel Cottbus Sud by IHG, Wellnesshotel Seeschlößchen, Ferien Hotel Spree-Neiße, Spree-Waldhotel Cottbus, Ferienwohnung Riemer, Parkpension Burg im Spreewald, Gemütlicher Rückzugsort Direkt am Burger Hafen, Hotel Kolonieschänke, Cozy apartment with a view of the beautiful Spreewald.