Hotellit Kampung Batu Balai
Vertaa 18 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 14 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Batu Balai: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Batu Balai

Lipis Plaza Hotel

Hotel Darul Makmur

OYO 90896 Gold Hill Hotel

Hotel Inderapura

Town Inn Hotel

Sy Jerantut Hotel

OYO 90620 Mahseer Chalet

Star Well Hotel

Capital O 90665 Countryview Recreation Park & Resort

Oyo 90636 Teratak Zakiah Chalet

Capital O 90665 Countryview Recreation Park & Resort - Hostel

OYO Homes 90611 Homestay D'emas
Rainforest Resort Taman Negara

Zumara Homestay 3 Jerantut Pahang

Rock Mountain
Kohteeseen Kampung Batu Balai tutustuminen
Kampung Batu Balai tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Batu Balai ja sen lähellä kuuluu:
- Lata Meraung
- Bandar Bentan moskeija
- Masjid Tengku Ahmad
- Seladangin kukkula
- Bukit Kasai
- Gunung Tungku
- Buaya-suo
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Batu Balai?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kampung Batu Balai, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Huhtikuu ja maaliskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Batu Balai, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 21 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 469 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 576 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 472 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 934 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Batu Balai on 2450 cm.
Kampung Batu Balai: Hotellitiedot
Majoitukset | 18 |
---|---|
Halvin hinta | 14 € |
Korkein hinta | 291 € |
Suositut hotellit | Lipis Plaza Hotel, Hotel Darul Makmur, OYO 90896 Gold Hill Hotel, Hotel Inderapura, Town Inn Hotel, Sy Jerantut Hotel, OYO 90620 Mahseer Chalet, Star Well Hotel, Capital O 90665 Countryview Recreation Park & Resort, Oyo 90636 Teratak Zakiah Chalet, Capital O 90665 Countryview Recreation Park & Resort - Hostel, OYO Homes 90611 Homestay D'emas, Rainforest Resort Taman Negara, Zumara Homestay 3 Jerantut Pahang, Rock Mountain |