Hotellit Kampung Dong
Vertaa 30 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 23 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Dong: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Dong

Super OYO 635 Seven Days Hotel

The Pines

Hotel Jelai Raub

Grandview Hotel

Private Pool FamilyResort Bentong Pahang

Wyndham Garden Shahzan Fraser's Hill

Hotel Raub

Bentong Eco Wellness Resort

Wyndham Garden Shahzan Fraser's Hill

Fraser's Silverpark Resort

Green Acres Fraser's Hill

Grandview VIP Home

The Haven Retreat, B7-2-1 (Silverpark Resort)

Charming Nature Kampung Home for Family Getaways
Kohteeseen Kampung Dong tutustuminen
Kampung Dong tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Dong ja sen lähellä kuuluu:
- Masjid Daerah Raub
- Bandar Bentan moskeija
- Dataran Raub
- Guang Yin -temppeli
- Ceruh-joki
- Bukit Kasai
- Teranum-joki
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Dong?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kampung Dong, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Huhtikuu ja toukokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Dong, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 21 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 453 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 530 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 409 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 21 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 825 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Dong on 2218 cm.
Kampung Dong: Hotellitiedot
Majoitukset | 30 |
|---|---|
Halvin hinta | 23 € |
Korkein hinta | 182 € |
Suositut hotellit | Super OYO 635 Seven Days Hotel, The Pines, Hotel Jelai Raub, Grandview Hotel, Private Pool FamilyResort Bentong Pahang, Wyndham Garden Shahzan Fraser's Hill, Hotel Raub, Bentong Eco Wellness Resort, Wyndham Garden Shahzan Fraser's Hill, Fraser's Silverpark Resort, Green Acres Fraser's Hill, Grandview VIP Home, The Haven Retreat, B7-2-1 (Silverpark Resort), Charming Nature Kampung Home for Family Getaways, Laman Pesona Resort & Spa |


