Hotellit Parung Panjang
Vertaa 5 170 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 14 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Parung Panjang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Parung Panjang

Artotel Gelora Senayan Jakarta

The Ritz-Carlton Jakarta, Mega Kuningan

FM7 Resort Hotel Jakarta

InterContinental Jakarta Pondok Indah by IHG

Yellow Bee Tangerang

Oakwood Premier Cozmo Jakarta

The Langham, Jakarta

Anara Airport Hotel

Pullman Jakarta Central Park

Fairfield By Marriott Jakarta Soekarno-Hatta Airport

Mercure Jakarta Gatot Subroto

Swift Inn Aeropolis Airport

JW Marriott Hotel Jakarta

Sheraton Grand Jakarta Gandaria City Hotel

Fairmont Jakarta
Kohteeseen Parung Panjang tutustuminen
Parung Panjang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Parung Panjang ja sen lähellä kuuluu:
- Aeon Mall BSD City -ostoskeskus
- QBig BSD Cityn ostoskeskus
- Nusantaran multimediayliopisto
- Summarecon Mall Serpong (ostoskeskus)
- Living World
- TangCity
- Pondok Indah -ostoskeskus
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Parung Panjang, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Jakarta (CGK-Soekarno-Hattan kansainvälinen lentoasema). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Parung Panjang?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Parung Panjang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Syyskuu ja lokakuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Parung Panjang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Helmikuu ja tammikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja syyskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 882 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 493 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 231 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 32 °C ja 25 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 674 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Parung Panjang on 2280 cm.
Parung Panjang: Hotellitiedot
Majoitukset | 5 170 |
|---|---|
Halvin hinta | 14 € |
Korkein hinta | 173 € |
Suositut hotellit | Artotel Gelora Senayan Jakarta, The Ritz-Carlton Jakarta, Mega Kuningan, FM7 Resort Hotel Jakarta, InterContinental Jakarta Pondok Indah by IHG, Yellow Bee Tangerang, Oakwood Premier Cozmo Jakarta, The Langham, Jakarta, Anara Airport Hotel, Pullman Jakarta Central Park, Fairfield By Marriott Jakarta Soekarno-Hatta Airport, Mercure Jakarta Gatot Subroto, Swift Inn Aeropolis Airport, JW Marriott Hotel Jakarta, Sheraton Grand Jakarta Gandaria City Hotel, Fairmont Jakarta |

