Hotellit La Chapelle-en-Juger

Vertaa 1 700 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 64 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

La Chapelle-en-Juger: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset La Chapelle-en-Juger

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa La Chapelle-en-Juger
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen La Chapelle-en-Juger tutustuminen

La Chapelle-en-Juger tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa La Chapelle-en-Juger ja sen lähellä kuuluu:

  • Plage Verten ranta
  • Notre Damen kirkko
  • Normandian maihinnousun laskuvarjojääkärimuseo
  • La Camben saksalaisten hautausmaa
  • Coutancesin katedraali
  • Château de Gratot
  • Circuit et Aérodrome, Lessay

Milloin on paras aika vierailla kohteessa La Chapelle-en-Juger?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa La Chapelle-en-Juger, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa La Chapelle-en-Juger, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja syyskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin 3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 227 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 19 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 200 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 22 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 196 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 16 °C ja 5 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 292 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa La Chapelle-en-Juger on 915 cm.

La Chapelle-en-Juger: Hotellitiedot

Majoitukset
1 700
Halvin hinta
64 €
Korkein hinta
112 €
Suositut hotellit
Adonis Grandcamp - Les Isles de Sola, Brit Hotel Confort Saint-Lô, Hôtel Cositel Coutances, Contact Hotel Utah Beach Carentan, Hotel Le Sainte Mere, Ibis Budget Saint Lo, Hôtel Le Pavillon de Saint-Lô, Domaine de la Fauvrière, Mökki 3 henkilöä, uima-allas, lämmitetty ympäri vuoden 28 asteessa, Azureva Hauteville-sur-Mer, Ibis Budget Coutances, hotel Les Coutainvillaises, Renovated country house, quiet location, private heated pool , Mökki 8 henkilöä, lämmitetty uima-allas ja kalastus lampi., La Suite