Hotellit Sellero
Vertaa 500 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 89 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Sellero: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Sellero

Bernina Suites -2min walk to Bernina Exp

Hotel Bernina

Hotel Stelvio Tirano

Curt di Clement Eco Mobility Hotel

Hotel Corona

Terra Hotel Tirano

B&B Corte Rossa

Hotel Centrale, BW Signature Collection

Hotel Garnì Pegrà

Hotel Bleis

Ostello del Castello Tirano

Palace Pontedilegno Resort

Blu Hotel Acquaseria

Garni le Corti

Hotel Sassella
Kohteeseen Sellero tutustuminen
Sellero tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Sellero ja sen lähellä kuuluu:
- Adamellon aluepuisto
- Aprican hiihtoalue
- Palabione Gondola
- Mortirolon sola
- Conti Sertoli Salis -viinitarha
- Camonican laakso
- Berninan rautatie
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Sellero?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Sellero, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Sellero, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Toukokuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 8 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 240 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 497 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 467 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja -1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 425 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Sellero on 1629 cm.
Sellero: Hotellitiedot
Majoitukset | 500 |
|---|---|
Halvin hinta | 89 € |
Korkein hinta | 158 € |
Suositut hotellit | Bernina Suites -2min walk to Bernina Exp, Hotel Bernina, Hotel Stelvio Tirano, Curt di Clement Eco Mobility Hotel, Hotel Corona, Terra Hotel Tirano, B&B Corte Rossa, Hotel Centrale, BW Signature Collection, Hotel Garnì Pegrà, Hotel Bleis, Ostello del Castello Tirano, Palace Pontedilegno Resort, Blu Hotel Acquaseria, Garni le Corti, Hotel Sassella |

