Hotellit Bañobárez
Vertaa 97 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 40 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Bañobárez: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Bañobárez

Hotel Puerta Ciudad Rodrigo

Balneario de Retortillo

Parador de Ciudad Rodrigo

Crisol Conde Rodrigo

Hotel Conde Rodrigo II by eme hoteles

Hotel Freixo Douro Superior

Colmeal Countryside Hotel

Arcos Catedral

Hotel Fortaleza de Almeida

Hostal-SPA Mare Nostrum

Pátio da Caetana

Hostería La milla Rural

Palacio Antigua Audiencia

Residencial Morgado

Country House 'Casa Obdulia' with Private Terrace and Wi-Fi
Kohteeseen Bañobárez tutustuminen
Bañobárez tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Bañobárez ja sen lähellä kuuluu:
- Arribes del Dueron luonnonpuisto
- Siega Verden arkeologinen alue
- Castro de Saldañuelan linnoitus
- Cachón del Camacesin näköalapaikka
- Plaza de España
- Almeidan linnoitus
- Ciudad Rodrigon muuri
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Bañobárez?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Bañobárez, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Bañobárez, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Lokakuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 209 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 151 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 63 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja 3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 307 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Bañobárez on 730 cm.
Bañobárez: Hotellitiedot
Majoitukset | 97 |
---|---|
Halvin hinta | 40 € |
Korkein hinta | 122 € |
Suositut hotellit | Hotel Puerta Ciudad Rodrigo, Balneario de Retortillo, Parador de Ciudad Rodrigo, Crisol Conde Rodrigo, Hotel Conde Rodrigo II by eme hoteles, Hotel Freixo Douro Superior, Colmeal Countryside Hotel, Arcos Catedral, Hotel Fortaleza de Almeida, Hostal-SPA Mare Nostrum, Pátio da Caetana, Hostería La milla Rural, Palacio Antigua Audiencia, Residencial Morgado, Country House 'Casa Obdulia' with Private Terrace and Wi-Fi |