Hotellit Batu Lanchang
Vertaa 1 089 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 40 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Batu Lanchang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Batu Lanchang

JEN Penang Georgetown by Shangri-La

Amari SPICE Penang

The Granite Luxury Hotel

The Millen Penang, Autograph Collection

Angsana Teluk Bahang, Penang

Eastern And Oriental Hotel

Shangri-La Golden Sands, Penang

Shangri-La Rasa Sayang, Penang

DoubleTree Resort by Hilton Hotel Penang

Bayview Hotel Georgetown Penang

Lone Pine, Penang, a Tribute Portfolio Resort

Holiday Inn & Suites Penang Prai by IHG

The Prestige Hotel Penang

Le Dream Boutique Hotel

Areca Hotel Penang
Kohteen Batu Lanchang hotellit
Batu Lanchang on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sinulle sopivia vaihtoehtoja.
- 3 hotellia kohteessa Jelutong
Kohteeseen Batu Lanchang tutustuminen
Batu Lanchang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Batu Lanchang ja sen lähellä kuuluu:
- Penangin osavaltion moskeija
- Chit Tiau Lor Ban San
- KOMTAR
- 1st Avenue Mall
- Malesian tieteen yliopisto
- Prangin-ostoskeskus
- Kek Lok Sin temppeli
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Batu Lanchang, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Penang (PEN-Penangin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Batu Lanchang?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Batu Lanchang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja huhtikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Batu Lanchang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja kesäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 548 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 26 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 703 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 633 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1073 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Batu Lanchang on 2957 cm.
Batu Lanchang: Hotellitiedot
Majoitukset | 1 089 |
|---|---|
Halvin hinta | 40 € |
Korkein hinta | 234 € |
Suositut hotellit | JEN Penang Georgetown by Shangri-La, Amari SPICE Penang, The Granite Luxury Hotel, The Millen Penang, Autograph Collection, Angsana Teluk Bahang, Penang, Eastern And Oriental Hotel, Shangri-La Golden Sands, Penang, Shangri-La Rasa Sayang, Penang, DoubleTree Resort by Hilton Hotel Penang, Bayview Hotel Georgetown Penang, Lone Pine, Penang, a Tribute Portfolio Resort, Holiday Inn & Suites Penang Prai by IHG, The Prestige Hotel Penang, Le Dream Boutique Hotel, Areca Hotel Penang |
Viimeksi varatut hotellit Batu Lanchangebookersn tarkistamat arvostelut

Eastern And Oriental Hotel
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Hotellit Lido di Camaiore
- Coop – 4 tähden hotellit
- Karavaanialueet München ja lähialueet
- Linnat Puola
- Hotellit Puerto de Santiago
- Hotellit Joensuu
- Imatran Kylpylä
- Lomamökit Liminka
- Aamiaismajoitukset Oulu
- Mökit Rovaniemi
- Star Arctic Hotel & Activities
- Jomtienin ranta – lähellä sijaitsevat hotellit
- Omena Hotel Turku Humalistonkatu
- Finlandia Hotel Airport Oulu
- Hotellit Suolahti
- Hotellit Oulu
- BLUESEA Lagos de Cesar
- Hotel LEGOLAND, DENMARK

