Hotellit Cervantes
Vertaa 170 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 34 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Cervantes: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Cervantes

Hotel Alfonso IX

dpCristal City Apartments

Parador Villafranca del Bierzo

Pensión Casa Cines Restaurante

Albergue San Lázaro - Hostel

Hostel Andaina

dpCristal Sarria Centro

dp Cristal Centro Histórico

Complexo Xacobeo SL

Venecia Bed&Breakfast

Hostal DP Cristal

dpCristal El Rinconcito

Pensión Albergue Puente Ribeira - Hostel

Duerming Villa de Sarria Hotel
Kohteeseen Cervantes tutustuminen
Cervantes tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Cervantes ja sen lähellä kuuluu:
- Alameda-puutarha
- Villafranca del Bierzon linna
- Samosin luostari
- Prada a Topen viinitila
- Losada Vinos De Finca -viinitila
- Bodega y Viñedos Raúl Pérez
- Castro Bergidum
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Cervantes?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Cervantes, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Cervantes, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 288 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 217 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 27 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 97 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 18 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 339 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Cervantes on 941 cm.
Cervantes: Hotellitiedot
Majoitukset | 170 |
|---|---|
Halvin hinta | 34 € |
Korkein hinta | 98 € |
Suositut hotellit | Hotel Alfonso IX, dpCristal City Apartments, Parador Villafranca del Bierzo, Pensión Casa Cines Restaurante, Albergue San Lázaro - Hostel, Hostel Andaina, dpCristal Sarria Centro, dp Cristal Centro Histórico, Complexo Xacobeo SL, Venecia Bed&Breakfast, Hostal DP Cristal, dpCristal El Rinconcito, Pensión Albergue Puente Ribeira - Hostel, Duerming Villa de Sarria Hotel, Casa Bartolín 4 hengelle |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Lisää majoitusvaihtoehtoja
Hotellit tähtiluokituksen mukaan
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Fuengirola matkatarjoukset
- Santiago de Compostela matkatarjoukset
- Lugo matkatarjoukset
- Baiona matkatarjoukset
- Viveiro matkatarjoukset
- Vigo matkatarjoukset
- A Coruña matkatarjoukset
- Sarria matkatarjoukset
- Ferrol matkatarjoukset
- Málaga matkatarjoukset
- Pontevedra matkatarjoukset
- Tui matkatarjoukset
- Marin matkatarjoukset

