Hotellit Kwanil
Vertaa 299 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 36 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kwanil: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kwanil

Sono Calm Geoje

Stanford Hotel & Resort Tongyeong

Kumho Tongyeong Marina Resort

Browndot Samcheonpo

Tongyeong Anchovy tourist Hotel

Samsung Hotel Geoje

Tongyeong Geobukseon Hotel

2day Hotel

Daisy Hotel

Homefourest Resort Geoje

Riviera Hotel Geoje

Stubborn Hotel

Ryn Boutique Hotel

Residence Hotel K Okpo

Geoje Art Nouveau Suite Hotel
Kohteeseen Kwanil tutustuminen
Kwanil tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kwanil ja sen lähellä kuuluu:
- Tongyeong Jungangin markkinat
- Dongpirangin seinämaalauskylä
- Pohangin matkustajaterminaali
- Hallyeo Waterway Observation Cable Car
- Skyline Luge Tongyeongin näköalapaikka
- Hallyeohaesangin kansallispuisto
- Hansandon Jeseungdang
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Kwanil, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Jinju (HIN-Sacheon). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kwanil?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Kwanil, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kwanil, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 166 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 10 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 463 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 759 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 20 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 179 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kwanil on 1567 cm.
Kwanil: Hotellitiedot
| Majoitukset | 299 | 
|---|---|
| Halvin hinta | 36 € | 
| Korkein hinta | 158 € | 
| Suositut hotellit | Sono Calm Geoje, Stanford Hotel & Resort Tongyeong, Kumho Tongyeong Marina Resort, Browndot Samcheonpo, Tongyeong Anchovy tourist Hotel, Samsung Hotel Geoje, Tongyeong Geobukseon Hotel, 2day Hotel, Daisy Hotel, Homefourest Resort Geoje, Riviera Hotel Geoje, Stubborn Hotel, Ryn Boutique Hotel, Residence Hotel K Okpo, Geoje Art Nouveau Suite Hotel | 

