Hotellit Poblete
Vertaa 125 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 46 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Poblete: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Poblete

Sercotel Guadiana

Hotel Parque Real

Exe Doña Carlota

Parador de Almagro

Hotel Santa Cecilia

Hotel Verona

Hotel Puertollano

Cumbria Spa & Hotel

Hotel Silken Alfonso X

Hotel Cabañas

NH Ciudad Real

Líbere Ciudad Real

Hotel El Cortijo de Daimiel

Hospederia Hotel Don Quijote

Rusticae Hotel La Casa del Rector
Kohteeseen Poblete tutustuminen
Poblete tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Poblete ja sen lähellä kuuluu:
- Quijote-areena
- Gassetin puisto
- Don Quijote -museo
- Plaza Mayor (aukio)
- Puerta de Toledo
- Playa Parkin vesipuisto
- Santa María de Pradon kirkko
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Poblete?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Poblete, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Poblete, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Huhtikuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja elokuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 16 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 133 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 30 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 104 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 35 °C ja öisin 16 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 44 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 23 °C ja 4 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 163 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Poblete on 444 cm.
Poblete: Hotellitiedot
Majoitukset | 125 |
---|---|
Halvin hinta | 46 € |
Korkein hinta | 91 € |
Suositut hotellit | Sercotel Guadiana, Hotel Parque Real, Exe Doña Carlota, Parador de Almagro, Hotel Santa Cecilia, Hotel Verona, Hotel Puertollano, Cumbria Spa & Hotel, Hotel Silken Alfonso X, Hotel Cabañas, NH Ciudad Real, Líbere Ciudad Real, Hotel El Cortijo de Daimiel, Hospederia Hotel Don Quijote, Rusticae Hotel La Casa del Rector |