Hotellit Kampung Alor Bunga Sena
Vertaa 82 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 21 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Alor Bunga Sena: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Alor Bunga Sena

Royale Signature Hotel

Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar

StarCity Hotel Alor Setar

The Leverage Business Hotel Mergong

Grand Alora Hotel

The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah

Hotel Seri Malaysia Alor Setar

Fuller Hotel

The Jerai Hotel Alor Star

Hotel O Sri Ayu Inn

AST Hotel

OYO Home 90496 Delima Homestay

Hotel O Jerai Nature Glamping

Hotel Sukaramai
Kohteen Kampung Alor Bunga Sena hotellit
Kampung Alor Bunga Sena on hyvä vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sinulle sopivia vaihtoehtoja.
- 2 hotellia kohteessa Bukit Raya
Kohteeseen Kampung Alor Bunga Sena tutustuminen
Kampung Alor Bunga Sena tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Alor Bunga Sena ja sen lähellä kuuluu:
- Alor Star Mall
- Pekan Rabun kompleksi
- Kedahin kuninkaallinen museo (Muzium Diraja Kedah)
- Zahirin moskeija
- Alor Setar -torni
- Aman Central -ostoskeskus
- Kuala Kedahin lauttaterminaali
Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Alor Bunga Sena, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Alor Setar (AOR-Sultan Abdul Halim). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Alor Bunga Sena?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Alor Bunga Sena, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Alor Bunga Sena, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 33 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 368 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 736 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 766 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 880 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Alor Bunga Sena on 2750 cm.
Kampung Alor Bunga Sena: Hotellitiedot
Majoitukset | 82 |
|---|---|
Halvin hinta | 21 € |
Korkein hinta | 60 € |
Suositut hotellit | Royale Signature Hotel, Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar, StarCity Hotel Alor Setar, The Leverage Business Hotel Mergong, Grand Alora Hotel, The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah, Hotel Seri Malaysia Alor Setar, Fuller Hotel, The Jerai Hotel Alor Star, Hotel O Sri Ayu Inn, AST Hotel, OYO Home 90496 Delima Homestay, Hotel O Jerai Nature Glamping, Hotel Sukaramai, 223 Taman Malaysia |


