Hotellit Kampung Pasir Gajah

Vertaa 50 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 15 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivämäärä
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Kampung Pasir Gajah: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Pasir Gajah

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Kampung Pasir Gajah
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Kampung Pasir Gajah tutustuminen

Kampung Pasir Gajah tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Pasir Gajah ja sen lähellä kuuluu:

  • Masjid Sultan Ahmad
  • Centre Point Kemaman -ostoskeskus
  • Pantai Cheratingin ranta
  • Balokin ranta
  • Cherating Beach (ranta)
  • Cherating-joki
  • Limbong Art

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Pasir Gajah?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Kampung Pasir Gajah, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja huhtikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Pasir Gajah, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 30 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 554 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 906 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1000 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1279 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Pasir Gajah on 3739 cm.

Kampung Pasir Gajah: Hotellitiedot

Majoitukset
50
Halvin hinta
15 €
Korkein hinta
125 €
Suositut hotellit
Royale Chulan Cherating Chalet, Royale Chulan Cherating Villa, Residence Inn Cherating, Resorts World Kijal, Nurbayu Chalet, Kemaman, Nurbayu Villa (3 and 4 bedroom Villa) Kemaman, First Residence Hotel, AlSafina Kijal Beach Resort & Restaurant, Lavilla By Holiday Villa Cherating, Holiday Villa Beach Resort & Spa Cherating, OYO 850 Gold Star Hotel, Skyview Hotel, Club Med Cherating Beach, De Chukai Hotel, GOLDEN GATE HOTEL