Hotellit Oesil
Vertaa 26 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 29 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Oesil: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Oesil

Lotte Buyeo Resort

Brown Dot Hotel Hongseong Naepo

Buyeo Park Art Villas

Bale Resort

A2 Hotel Designers

Hotel Gongju

Hotel Grand Bay Boryeong

Healinghouse Peakjang

Hotel INK

Tomonoya Hotel & Ryokan Daecheon

RAMPART HOTEL

Hotel Miin

hotel gongsan

Chungnam Cheongyang Kongmaea Poolvilla

Renaissance Hotel
Kohteeseen Oesil tutustuminen
Oesil tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Oesil ja sen lähellä kuuluu:
- Magoksa
- Baekjen kulttuurimaa
- Seongjusanin luonnollinen virkistysmetsä
- Boryeongin hiilimuseo
- Jeongnimsan temppelialue
- Buyeon kansallinen museo
- Boryeongin kaupungintalo
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Oesil?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Oesil, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Oesil, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -4 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 105 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 26 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 317 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 17 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 767 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja -2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 163 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Oesil on 1353 cm.
Oesil: Hotellitiedot
Majoitukset | 26 |
|---|---|
Halvin hinta | 29 € |
Korkein hinta | 999 € |
Suositut hotellit | Lotte Buyeo Resort, Brown Dot Hotel Hongseong Naepo, Buyeo Park Art Villas, Bale Resort, A2 Hotel Designers, Hotel Gongju, Hotel Grand Bay Boryeong, Healinghouse Peakjang, Hotel INK, Tomonoya Hotel & Ryokan Daecheon, RAMPART HOTEL, Hotel Miin, hotel gongsan, Chungnam Cheongyang Kongmaea Poolvilla, Renaissance Hotel |
