Hotellit Puntillo del Sol
Vertaa 2 771 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 91 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Puntillo del Sol: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Puntillo del Sol

AC Hotel Tenerife by Marriott

Hotel Las Aguilas Tenerife, Affiliated by Melia

Iberostar Heritage Grand Mencey

Be Live Experience Orotava

La Laguna Gran Hotel

Bahia Principe Explore San Felipe - Hyatt Inclusive Collection

Hotel Best Semiramis

Radisson Resort & Residences Tenerife - Adults Only

Catalonia Las Vegas - Adults Only

Hotel Taburiente

Barceló Santa Cruz Contemporáneo

H10 Tenerife Playa

Atlantic Mirage Suites & SPA - Adults Only

Hotel Botanico & The Oriental Spa Garden

Hotel Puerto Palace
Kohteen Puntillo del Sol hotellit
Harkitsetko retkeä kohteeseen Puntillo del Sol? Jos haluat löytää majoituspaikan, joka sijaitsee nähtävyyksien lähellä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 22 hotellista ja muusta majoituspaikasta kohteessa Puntillo del Sol löytääksesi parhaiten sopivan yöpymispaikan.
Kohteeseen Puntillo del Sol tutustuminen
Puntillo del Sol tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Puntillo del Sol ja sen lähellä kuuluu:
- Real Club de Golf de Tenerife
- Kasvitieteellinen puutarha
- Martianezin ranta
- Mirador de La Paz
- Lago Martiánez -maauimala
- Martianezin ostoskeskus
- San Telmon promenadi
Kun järjestät lomaa kohteeseen Puntillo del Sol, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Santa Cruz de Tenerife (TFN-Pohjois-Teneriffa). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Puntillo del Sol?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Puntillo del Sol, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja syyskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Puntillo del Sol, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja maaliskuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja kesäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 18 °C ja öisin 15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 82 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 16 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 21 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 27 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 23 °C ja 17 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 112 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Puntillo del Sol on 242 cm.
Puntillo del Sol: Hotellitiedot
Majoitukset | 2 771 |
|---|---|
Halvin hinta | 91 € |
Korkein hinta | 280 € |
Suositut hotellit | AC Hotel Tenerife by Marriott, Hotel Las Aguilas Tenerife, Affiliated by Melia, Iberostar Heritage Grand Mencey, Be Live Experience Orotava, La Laguna Gran Hotel, Bahia Principe Explore San Felipe - Hyatt Inclusive Collection, Hotel Best Semiramis, Radisson Resort & Residences Tenerife - Adults Only, Catalonia Las Vegas - Adults Only, Hotel Taburiente, Barceló Santa Cruz Contemporáneo, H10 Tenerife Playa, Atlantic Mirage Suites & SPA - Adults Only, Hotel Botanico & The Oriental Spa Garden, Hotel Puerto Palace |
Viimeksi varatut hotellit Puntillo del Solebookersn tarkistamat arvostelut

Bahia Principe Explore San Felipe - Hyatt Inclusive Collection
"TÄSSÄ HOTELLISSA ON PALJON, PALJON HYVÄÄ. HENKILÖKUNTA TODELLA AUTTAVAINEN. Allasalue mainio. LOBBYRAVINTOLA ELI SHOWRAVINTOLA ON KUITENKIN AIVAN SURKEASSA KUNNOSSA. KATTO VUOTAA useastakohasta JA SISÄKATTO ON SIITÄ SYYSTÄ MURTUNUT JA LASKEURUNUT ALASPÄIN.HUONEILMA TEKEE MINULLE HENGITYSVAIKEUTTA. KYSYNKIN BAHIA PRINCIPELTÄ : MILLOIN PURATTA LOBBYRAVINTOLAN JA TEETTE UUDEN? "


