Hotellit Kampung Tanjong
Vertaa 35 halpaa hotellia ja majoitusta
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Tanjong: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Tanjong

Frazel Heritage Hotel

Q Bintang Hotel

The Jerai Hotel Alor Star

Padi Hotel Alor Setar

Hotel Seri Malaysia Alor Setar

OYO 44033 Terap Inn Kuala Nerang

T+ Premium Hotel

Hotel ASRC

PendangLakeResort

Imperio Professional Suite by Imperio Haffa

OYO 90692 Tok Babah Village Homestay

Capital O 90882 Padi Hotel

T+ Hotel Sungai Korok

Capital O 90761 D Jiwa Hotel

Hotel Darulaman Jitra
Kohteeseen Kampung Tanjong tutustuminen
Kampung Tanjong tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Tanjong ja sen lähellä kuuluu:
- Genting Tok Menoran kukkula
- Kubu-kukkula
- Bukit Tok Mat Sih
- Muda-joki
- Bukit Petain metsänsuojelualue
- Bukit Tiang Layar
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Kampung Tanjong, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Alor Setar (AOR-Sultan Abdul Halim). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Tanjong?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Kampung Tanjong, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Tanjong, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 33 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 368 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 736 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 766 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 880 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Tanjong on 2750 cm.
Kampung Tanjong: Hotellitiedot
Majoitukset | 35 |
---|---|
Halvin hinta | |
Korkein hinta | |
Suositut hotellit | Frazel Heritage Hotel, Q Bintang Hotel, The Jerai Hotel Alor Star, Padi Hotel Alor Setar, Hotel Seri Malaysia Alor Setar, OYO 44033 Terap Inn Kuala Nerang, T+ Premium Hotel, Hotel ASRC, PendangLakeResort, Imperio Professional Suite by Imperio Haffa, OYO 90692 Tok Babah Village Homestay, Capital O 90882 Padi Hotel , T+ Hotel Sungai Korok, Capital O 90761 D Jiwa Hotel , Hotel Darulaman Jitra |
Viimeksi varatut hotellit Kampung Tanjongebookersn tarkistamat arvostelut
