Hotellit Plaun da Lej
Vertaa 1 371 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 192 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Plaun da Lej: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Plaun da Lej

Hotel Piz

Schloss Hotel & Spa Pontresina

Hotel Waldhaus am See

Hotel GRACE LA MARGNA ST MORITZ

Hotel Reine Victoria

Crystal Hotel

Hotel Laudinella

Hotel Arte

Art Boutique Hotel Monopol

Languard

Youth Hostel St. Moritz

Badrutt's Palace Hotel

All In One Hotel Inn Lodge

Berghotel Randolins

Hotel Nolda
Kohteeseen Plaun da Lej tutustuminen
Plaun da Lej tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Plaun da Lej ja sen lähellä kuuluu:
- Silserseen järvi
- Corviglia Tennis- ja Golfkeskus
- Signalbahn
- Signalin gondolihissi
- Casino St. Moritz
- San Karl St. Moritz-Badin kirkko
- Segantini Museum (museo)
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Plaun da Lej?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Plaun da Lej, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Plaun da Lej, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja toukokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 1 °C ja öisin -14 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 226 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 14 °C päivisin ja -5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 450 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 17 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 491 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 8 °C ja -12 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 352 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Plaun da Lej on 1520 cm.
Plaun da Lej: Hotellitiedot
Majoitukset | 1 371 |
|---|---|
Halvin hinta | 192 € |
Korkein hinta | 2 074 € |
Suositut hotellit | Hotel Piz, Schloss Hotel & Spa Pontresina, Hotel Waldhaus am See, Hotel GRACE LA MARGNA ST MORITZ, Hotel Reine Victoria, Crystal Hotel, Hotel Laudinella, Hotel Arte, Art Boutique Hotel Monopol, Languard, Youth Hostel St. Moritz, Badrutt's Palace Hotel, All In One Hotel Inn Lodge, Berghotel Randolins, Hotel Nolda |

