Hotellit La Calahorra
Vertaa 511 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 42 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
La Calahorra: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset La Calahorra

Hospederia del Zenete

Labella Hostal Restaurante

Melia Sol Y Nieve

Melia Sierra Nevada

Hotel GHM Monachil

Hotel Maribel Sierra Nevada

Inside Plaza Sierra Nevada

BIBO SUITES SIERRA NEVADA

Hotel Abades Guadix

Hotel Vincci Selección Rumaykiyya

Hotel YIT Abentofail

Todosierranevada Zona Baja Junto a los Telecabinas

Snow Comfort Edificio Monte Gorbea

Hotel Montesol Arttyco

Hotel Villa de Gor
Kohteeseen La Calahorra tutustuminen
La Calahorra tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa La Calahorra ja sen lähellä kuuluu:
- La Calahorran linna
- Federico García Lorcan kotimuseo
- Granadan geoparkki
- Puerto de la Ragua
- Guadixin luolat
- Centro de Interpretacion Cuevas de Guadix
- Guadixin katedraali
Milloin on paras aika vierailla kohteessa La Calahorra?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen La Calahorra, saatat hyötyä näistä vuodenajan sä ätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa La Calahorra, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Maaliskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja elokuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 10 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 211 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 170 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 26 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 97 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 16 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 211 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa La Calahorra on 689 cm.
La Calahorra: Hotellitiedot
Majoitukset | 511 |
|---|---|
Halvin hinta | 42 € |
Korkein hinta | 664 € |
Suositut hotellit | Hospederia del Zenete, Labella Hostal Restaurante, Melia Sol Y Nieve, Melia Sierra Nevada, Hotel GHM Monachil, Hotel Maribel Sierra Nevada, Inside Plaza Sierra Nevada, BIBO SUITES SIERRA NEVADA, Hotel Abades Guadix, Hotel Vincci Selección Rumaykiyya, Hotel YIT Abentofail, Todosierranevada Zona Baja Junto a los Telecabinas, Snow Comfort Edificio Monte Gorbea, Hotel Montesol Arttyco, Hotel Villa de Gor |

