Nauti Rings of Lord -teemasta, jonka teemalla on 5600 m² kotona useita kokoontumis- tai kokoushuoneita. Kotiin mahtuu yli 20 vierasta. Kun emme tee ryhmävarauksia, toimimme myös B&B: nä. Olemme lähellä Merrickvilleä, Ontario, pienessä Hamletissa nimeltään Eastons Corners.
Huomaa, että VRBO-hinnat näytetään oletuksena Yhdysvaltain dollareina.
Huomaa, että emme ole Rannikkomökki tai hotelli / motelli, mutta iso koti, joka sopii erinomaisesti ryhmävarauksiin. Rideau-joki on muutaman mailin päässä, jos haluat kalastaa. Olemme pari, joka nauttii rakkaudella sisustetun kodin jakamisesta. Maatilojen ympäröimä, olemme maassa, mutta lähellä useita kaupunkeja, jos unohdat tuoda jotain.
Tämä koti sopii mainiosti suurille perhejuhliin tai muihin ryhmätoimintoihin. Hotellissa on 6 sviittiä, joissa kaikissa on kylpyhuone. Kolmessa sviitissä on kaksi makuuhuonetta, 2 sviitissä on yksi makuuhuone ja olohuone, jossa on vuodesohva, joka voi nukkua 2 henkilöä. Yhdessä sviitissä on 2 vuodetta (yksi kuningas, yksi kuningatar) samassa huoneessa. Meillä on myös tarvittaessa ylimääräinen ilmapatja. Dragons Lair -huoneet ovat ainoat sviitit, joissa ei ole omaa, mutta jotka jakavat kylpyhuoneen käytävältä. Kahdessa muussa sviitissä (Knights Rest Suite ja Reaves Realm Suite) on oma kylpyhuone, joka sijaitsee 2 makuuhuoneen välissä. Siellä on yhteensä 6 kylpyhuonetta ja 1 jauhehuone. Yhden makuuhuoneen sviitti (Valinor) sijaitsee pääkerroksessa ja siihen pääsee ilman portaita. Useimmat sängyt ovat queen-size-vuoteilla, joissa on muistilla varustetut päälliset, on myös 2 king- ja 1 erillistä vuodetta.
Suuri, hyvin varusteltu 500 neliöjalkaa keittiö sijaitsee keskeisellä paikalla ja on usein keskittymisen tapaamisten ja hauskanpitoon. Siinä on sähköhella / uuni sekä kaasuhella 10 jalkaa pitkällä saarella, ja siinä on kaksi vierekkäistä jääkaappia. Lisäksi on 2 muuta suurta huonetta, aurinkotila ja olohuone, aivan keittiön vieressä, ja pelihuone yläkerrassa vieraiden nautittavaksi.
Tarjoamme sinulle kaiken tarvittavan, jotta sinut tuntemaan olosi rentoksi ja kotoisaksi. Tarjoamme myös ilmaisen Wi-Fi: n ja satelliitti-tv: n. Laaja pysäköintialue on tarpeeksi suuri, jotta mahtuu vähintään 9 ajoneuvoa.
Rentoudu etuverannalla kupillisella teetä tai kahvia ja katsele päivän kulkua tai viettää aikaa takakannella ja nauti jotain BBQ: lla. Pelaa lentopalloa tai boccea tai krokettia tai nauti nuotion ulkopuolella; Sisätiloissa uima-allas, tikanheitto, krokinooli tai jääkiekko tai yksi monista pelihuoneen lautapeleistä.
Lomavuokraus vieraat nauttivat täydellisestä yksityisyydestä kotona. Tulee vain yksi ryhmä vieraita kerrallaan. Ihanteellinen suurelle ryhmälle, joka haluaa oman yksityisen lomapaikkansa. Soveltuu myös hääryhmiin, kokouksiin tai muuhun ryhmätoimintaan. Omistajat tai heidän varahenkilönsä poissa ollessaan soittavat aina (tai soivat ovikelloa) ennen vuokra-alueelle saapumistaan (uima-allas ja kylpytynnyri on tarkastettava päivittäin puhtaanapito- ja vesitasojen valvomiseksi). Me (tai johtajamme, kun olemme poissa) elämme erillisessä kellarisviitissä ja olemme säännöllisesti käytettävissä tarvittaessa apua ja tietoja varten.
Sisäuima-allasmme on käytettävissä ympäri vuoden (uima-altaan lämmitysmaksu veloitetaan talvikuukausina). 5 hengen kylpytynnyri ja 2 hengen infrapunasauna ovat myös saatavana ympäri vuoden.
Soveltuvuus: Matala allergeeninen ympäristö. Vuokraamme perheille ja kypsille aikuisille. Lapset ovat tervetulleita, edellyttäen että heitä valvotaan ja nauttivat erityisesti uima-altaastamme; joskus tuntikausina tietynä päivänä. Aikuisten (yli 14-vuotiaiden) valvonta vaaditaan lasten suhteen, koska uima-altaassa / porealtaassa ei ole hengenpelastajaa.
Ehdottomasti tupakointi talossa.
Lemmikkieläimiä EI sallita allergeenien takia muille vieraille, joilla on herkkyys.
HUOMAUTUS: Tällä hetkellä emme veloita siivousmaksua, koska odotamme vieraidemme poistuvan Middelshirestä siistissä tilassa paljon kuin se oli, kun ryhmäsi saapui. Vaikka pestään liinavaatteet, saadaan kaikki sängyt pesemään kaikki uima-altaan pyyhkeet ja pyyhkäisemään kaikki huoneet, odotamme, että astiat pestään ja kaikki roskat poistetaan huoneista ja laitetaan pusseihin.
Lisäksi keittiön työtasot tulee pyyhkiä alas ja keittotasojen tulee jättää yhtä siisteiksi kuin ne olivat tullessasi.
Koska joudumme maksamaan jokaisesta roskapussista, pyydämme vieraita käyttämään mukana toimitettuja kierrätysastioita kierrättämään kaiken, mikä ei ole roskaa.
Jos päätät muuttaa huonekaluja loman aikana, ota hyvä aika asettaa asiat takaisin alkuperäiseen asentoonsa ennen lähtöä. Usein ryhmävarausten välillä on vain 4 tunnin ikkuna, mikä ei anna meille aikaa sisustaa ja tehdä paljon siivousta seuraavalle ryhmälle.
Meillä on kaikkialla lukuisia koriste-esineitä, jotta voimme antaa sille aidon "kodin" tunteen; Useimmat ovat hyllyillä, jotka ovat korkeammalla, mutta jos sinulla on useita lapsia, jotka aiot poistua kodistamme ilman valvontaa, tämä ei todennäköisesti ole paikka ryhmällesi.
Kotimme sijaitsee Eastons Corners, Ontario. Pubit, ravintolat, pizza-, jäätelö- ja viinakauppa ovat 10 km: n päässä Merrickvillestä. Olemme Cty Rd 16: lla länteen Merrickvillestä ja 15 min kaakkoon Smiths Fallsista. Olemme myös 30 minuutin päässä Brockvillestä pohjoiseen.
Maaseudulla, mutta tunnin sisällä Ottawasta / Gatineausta ja 7 minuutin päässä Merrickvillen ihanasta kylästä, nimeltään Rideaun helmi, joka tunnetaan viehätyksestään, boutique-ostosmahdollisuuksistaan, monista hyvin käyneistä tapahtumista ja monista käsityöläisistä.
On olemassa useita golfkenttiä 20-30 minuutin ajomatkan päässä.
Liinavaatteet ja pyyhkeet, kaikki mitä tarvitset tuoda on ruokia ryhmällesi ja henkilökohtaiset esineesi.
Huomaa: Kun et tee ryhmävarausta, toimimme B&B: nä, joten sinun on suositeltavaa varata aikaisin, jotta varmistetaan saatavuus suurelle ryhmällesi. Heti kun saamme yhden B & B-huonevarauksen tiettynä päivänä, emme ole enää käytettävissä ryhmävaraukseksi kyseisenä päivänä.
Järjestämme toisinaan Murder Mysteries, joissa vieraat ovat hahmoja. Jos haluat majoittua yhden loman aikana, ota meihin yhteyttä.